05

Vastutustundlik juhtimine

Tallinna Vesi on võtnud endale kohustuse järgida Finantsinspektsiooni poolt kinnitatud „Hea ühingujuhtimise tava“ põhimõtteid ning on seda kogu 2022. aasta jooksul teinud. Tallinna Vee eesmärgiks on olla läbipaistev nii oma majandustegevuses, informatsiooni avalikustamises kui ka suhetes huvigruppidega.

Ärieetika

Börsiettevõttena on üks Tallinna Vee prioriteetidest tagada, et ettevõtte tegevused ning ettevõtte nimel tegutsevate juhtide, ametnike, töötajate või mistahes kolmandate osapoolte käitumine järgib kõrgeimaid eetikastandardeid.

Tallinna Vesi on koostanud oma ärieetika koodeksi ning töötanud välja väärkäitumisest teavitamise korra. Ärieetika koodeksi eesmärgiks on sätestada ärikäitumise ja -eetika normid kõikidele Tallinna Vee juhtidele ja töötajatele. 2022. aastal ei tuvastanud Tallinna Vesi ühtegi kinnitust leidnud korruptsiooni- või pettusejuhtumit.

Meie põhimõtted ja kuuluvus organisatsioonidesse

Peame tähtsaks rääkida kaasa kogukonnas olulistel teemadel ning anda oma panus meie tegevusega seonduvate valdkondade arengusse ja õigusloome väljatöötamisse. Selleks oleme liitunud ja olnud asutajaliikmed erinevates ühingutes, nagu Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum, Kvaliteediühing, Eesti Vee-ettevõtete Liit jt.

Meie ülesanne on tagada tarbijatele usaldusväärne joogiveeteenus ning puhastada reo- ja sademevesi, kasutades selleks keskkonnasõbralikke tehnoloogiaid. Seda kohustust peame oma igapäevases tegevuses alati meeles pidama. See tähendab, et peame arvestama oma tegevuse mõjuga ümbritsevale elukeskkonnale ning erinevate huvigruppide ootustega. Raamistiku erinevates valdkondades tegutsemiseks seavad ettevõtte juhatuse poolt kinnitatud poliitikad ja juhtpõhimõtted, mis on leitavad ettevõtte kodulehel.

Riskid ja ebamäärasused

Riskid on iga ettevõtte tegevuse igapäevane osa. Riskid võivad tähendada ohte, ebamäärasusi või luhtunud võimalusi, mis on seotud Tallinna Vee tegevuse või toimingutega kas täna või tulevikus. Hindame ja jälgime pidevalt oma tegevus- ja finantsriske. Kuigi riske ei ole võimalik täielikult vältida, oleme välja töötanud tõhusa süsteemi nende juhtimiseks.

Riskijuhtimisprotsess on integreeritud Tallinna Vee organisatsioonikultuuri ja protsessidesse ning toetab ettevõtte strateegiliste eesmärkide elluviimist. Kord kvartalis antakse ettevõtte nõukogule ja auditikomiteele ülevaade olulistest riskidest koos nende kontrollimiseks tarvitusele võetud meetmete ning edaspidiseks kavandatud tegevustega ning võimalike rahaliste mõjudega, seal kus võimalik.

Loe edasi

Jätkusuutlikkuse aruandluse põhimõtted (ESG)

Meie sotsiaalse vastutustundlikkuse ja jätkusuutlikkuse aruande peatükk on koostatud vastavalt Global Reporting Initiative’i (GRI standardid) jätkusuutlikkuse aruandlusstandardile. Võttes arvesse ettevõtte suurust ja tegevuse ulatust globaalses kontekstis, on Tallinna Veele sobivam ’põhinõuetele vastav’ (core) aruanne, mis kirjeldab ettevõtte profiili, huvigruppe ja põhimõtteid ning juhtimisviisi ja peamisi tegevusnäitajaid.

Selleks, et asetada oma tegevused laiemasse jätkusuutlikkuse konteksti, oleme need sidunud Säästva arengu tegevuskavaga aastani 2030 ja selle 17 säästva arengu eesmärgiga (SDG). Tallinna Vesi panustab järgmiste ÜRO säästva arengu eesmärkide täitmisesse:

Tervis ja heaolu
Puhas vesi ja sanitaaria
Tööhõive ja majanduskasv
Säästev tootmine ja tarbimine
Kliimamuutuste vastased meetmed
Ookeanid ja mereressursid
Rahumeelsed ja kaasavad institutsioonid

Illustreerimaks seda, kuidas meie tegevused aitavad kaasa mitmete säästva arengu eesmärkide saavutamisele, mis on riigi tasandil Eestis oluliseks hinnatud, oleme sidunud vastavad säästva arengu eesmärgid meie jaoks oluliste teemadega.

Loe edasi
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022
2022